Poznaj 3 etapy misji utworzenia kaplicy wieczystej adoracji.

Organizacja wieczystej adoracji przebiega w trzech etapach, które pomagają zrealizować cel, jakim jest nieprzerwana modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.

Omówmy je zatem po kolei:

I ETAP
Przed rozpoczęciem wieczystej adoracji – to moment, w którym większość sił skupia się na niedzielnych misjach w celu pozyskania jak największej liczby adorujących. Na tym etapie kluczową rolę odgrywają koordynatorzy blokowi, którzy dzwonią do zadeklarowanych osób i potwierdzają wolę ich udziału w wieczystej adoracji. Całość działań odbywa się ze wsparciem koordynatora prowadzącego misję (Adoremus Te Christe), a także księdza proboszcza i koordynatora głównego. Na tym etapie bardzo ważna jest komunikacja i mobilizacja parafian, by liczba adorujących była wystarczająca do rozpoczęcia wieczystej adoracji.

II ETAP
Moment kulminacyjny – to dzień inauguracji kaplicy wieczystej adoracji, w którym zaczyna ona funkcjonować. Inauguracja zazwyczaj odbywa się w uroczysty sposób z udziałem koordynatorów, proboszcza, księży z parafii i dekanatu, którzy zaangażowali się w misję, a także biskupa lub innego duchownego przez niego wyznaczonego. Podczas inauguracji szczególną uwagę przykłada się do duchowego aspektu wydarzenia, by oddać chwałę Bogu i symbolicznie rozpocząć nieustanną adorację.

III ETAP
Po uruchomieniu wieczystej adoracji – to czas, kiedy wieczysta adoracja funkcjonuje już nieustannie, a jej trwałość zależy od zaangażowania osób adorujących, a także od koordynatorów godzinowych. Koordynator główny i koordynatorzy blokowi stają się drugoplanowi, gdyż cała odpowiedzialność za organizację spoczywa teraz na koordynatorach godzinowych. Ważne jest, by nadal monitorować obecność adorujących, a także organizować spotkania integracyjne czy duchowe, by wspierać rozwój tej inicjatywy.

\